Spořílek.cz v rámci poskytování služeb využívá cookies. Použitím stránek s tím souhlasíte. Zakázat je můžete v nastavení prohlížeče, budete pak ale omezeni v některých funkcích.

461 100 150 Po–Pá 9.00–16.00

Myčka – nenahraditelný pomocník v domácnosti

21. 3. 2017 Jan Vašek

Myčka nádobí nenahraditelný pomocníkDomácí myčky nádobí nás provázejí životem už pěknou řádku let a hodně nám ho usnadňují. Přesto ji některé rodiny nikdy ani nevyzkoušely, v jiných domácnostech zase mohou figurovat první modely myček, které už nejsou tolik efektivní, a větší radost by nám dělal některý z nových typů.

 

Jestliže nechcete dál mýt nádobí ručně nebo už vaše současná myčka dosluhuje, porozhlédněte se po jiné, která vám ušetří spoustu času a ještě vás zbaví alespoň jedné povinnosti.

 

Jaké myčky trh nabízí

Jaká myčka je nejlepšíPřed lety, když jsme sháněli myčku, dostali jsme se k jednomu nebo dvěma typům. Potom přišlo známé „ber nebo nech“. V současné době je situace, co se výběru týče, složitější, zato však máme možnost vybrat si myčku, která nám bude dokonale vyhovovat, aniž bychom s ní domlouvali nějaké kompromisy.

Myčky dnes můžeme rozdělit na volně stojící, vestavné a stolní. Zatímco vestavné dobře známe, protože je to ten klasický typ, který byl k mání už kdysi, volně stojící myčky mohou být skvělým funkčním i designovým doplňkem do velké kuchyně, kde pro ně najdeme dostatek místa. Naopak do menších kuchyní se spíše hodí myčky stolní. Nepojmou sice takové množství nádobí jako ty klasické, ale je to možnost, jak mít myčku, i když v domácnosti zrovna nemáme mnoho volného prostoru. 

 

Podle čeho si myčku správně vybrat?

Jakou myčku vybrat

Zcela zásadní jsou samozřejmě rozměry myčky a prostorové možnosti vaší domácnosti. Dalším důležitým parametrem je objem myčky, tedy její schopnost pracovat s určitým množství nádobí. Pokud byste si rádi pořídili menší stolní myčku, ale přitom máte velkou rodinu, která nádobí maže takřka nepřetržitě, pravděpodobně vás její objem příliš neuchvátí a neuspokojí. 

Jako u mnohých jiných domácích spotřebičů je z hlediska úspory třeba dívat se na energetickou třídu konkrétního stroje a přidané funkce, což může být například zpožděný start, indikace leštidla a soli, počet mycích programů a mnohé jiné vychytávky.

Správně vybraná myčka vám bude dlouho sloužit a budete z ní nadšení. Před výběrem ale musíte zodpovědně zvážit všechna pro a proti vybraných modelů, abyste nebyli zklamaní. Při výběru vám přejeme šťastnou ruku!

 

 

Nejlepší myčky jste vybrali a ohodnotili vy

Vybírat můžete z mnoha myček, ale vy si pokaždé nějaké oblíbíte. Tyto 3 díky vašemu hodnocení zvítězily.

Stupně vítězů

 • Beko DFN 28330 W + 10 let záruka na motor

  8 986 Kč
  jen 1 ks za tuto cenu
  u vás doma 22. 8.

  3 recenze Velmi úsporná myčka nádobí Beko s autoprogramem, ochranou proti přetečení, antibakteriálním těsněním a spec...

  • doprava zdarma
  • poslední 1 ks za tuto cenu
  • automatický program
 • Beko DFN 28330 X + 10 let záruka na motor

  11 990 Kč
  jen 2 ks za tuto cenu
  u vás doma 22. 8.

  3 recenze Velmi úsporná myčka nádobí Beko s autoprogramem, ochranou proti přetečení, antibakteriálním těsněním a spec...

  • doprava zdarma
  • poslední 2 ks za tuto cenu
  • automatický program
 • Beko DFN 29330 X + 10 let záruka na motor

  12 990 Kč
  více než 5 ks skladem
  u vás doma 23. 8.

  3 recenze Myčka nádobí Beko s automatickým programem, turbo sušením a ochranou skla GlassShield. Energetická třída A+...

  • doprava zdarma
  • automatický program
 

Jan Vašek

Autor: Jan Vašek
honza@sporilek.cz
Facebook Spořílek.czTwitter Spořílek.czYoutube Spořílek.czGoogle Plus Spořílek.cz

Pro náš Magazín píši už nějaký ten pátek. Za tu dobu jste měli možnost číst desítky mých článků. V nich se zaměřuji především na hi-tech novinky, ale rád zabrousím i do ryze domácích spotřebičů. Nejvíce se vyžívám, když nám výrobce zapůjčí testovací kousek, to je moje.

Máte na mě otázky? Pište, odepíšu vám hned

Váš e-mail
Co by vás zajímalo?

Kategorie článku