461 100 150 Po–Pá 9.00–16.00 zavolejte mi

Proč si pořídit No Frost ledničku?

aktualizováno: 14. 6. 2024 Petr Kembický

Dosluhuje vaše stará chladnička a uvažujete nad její výměnou za ledničku vybavenou systémem No Frost? Skvělá volba! Beznámrazové chladničky jsou nejen velmi úsporné, ale na rozdíl od klasických ledniček prakticky bezúdržbové. Co to znamená?

U klasiky se bez odmrazování neobejdete

Při pořizování nové ledničky řeší naši zákazníci obvykle velmi podobné otázky: jak má být lednice velká, jak úsporná, v jakém bude designu a hlavně kolik bude stát.

A protože odmrazování ledničky není věc, kterou bychom řešili každý den, většina z nás vlastně netuší, že něco jako beznámrazová lednička vůbec existuje, a vůbec po funkci No Frost vůbec nepátrá. Což je velká škoda.

No Frost chladničky stojí obvykle o něco víc než běžné ledničky, většina kupujících je bez delšího přemýšlení rovnou zavrhne. Což je opět velká škoda. 

 

Lednice bez a se systémem No Frost

 

No Frost systém vám ušetří spoustu času i peněz

No Frost na rozdíl od klasické chladničky totiž funguje na úplně jiném principu.  

V klasické ledničce dochází ke zchlazení potravin pomocí studeného vlhkého vzduchu. Pára z jídla i vzduchu, který proudí zvenčí při každém otevření dveří, se ale časem samozřejmě vysráží a namrzne na stěnách mrazáku. I když je většina moderních chladniček vybavená funkcí automatického odmrazování, neznamená to v žádném případě, že jsou podobně bezúdržbové jako No Frost chladničky. I tu nejlepší klasickou chladničku je zkrátka potřeba jednou za čas vypnout a kompletně odmrazit

 

Odmrazování v létě? Noční můra

Už půlcentimetrová krusta ledu totiž způsobí, že vám lednička bude chladit téměř nonstop. A to pocítí jak vaše uši, tak vaše peněženka. Rozmrazování lednice s sebou bohužel přináší celou řadu nepříjemností. Nejzásadnější bývá nerudovské kam s ním? Není za oknem jen lehce nad nulou? Nemáte po ruce další lednicí ani studený sklep, kam byste obsah své chladničky přemístili bez ztráty kytičky, respektive bez rizika zkažení svých zásob? Pak vám nezbyde než se pokusit celou akci co nejvíc urychlit. A to taky není jen tak. 

 

 

Pošlete námrazu k ledu

Vrstva ledu totiž v pokojové teplotě taje i několik hodin. A přesně tak dlouho vám bude z lednice vytékat voda, kterou je samozřejmě třeba vytírat. Celý proces můžete sice urychlit jemným oškrábáním, pomocí mísy s horkou vodou postavenou v lednici nebo fénem. Určitě se ale shodneme na tom, že sobotní odpoledne se dá strávit i příjemněji než s hlavou v lednici a hadrem v ruce. S těmito nejoblíbenějšími modely chladniček vybavených inteligentní technologií No Frost se ale můžete odmrazování elegantně vyhnout jednou pro vždy.

 

Lednička není štěně, abyste po ní museli vytírat loužičky

Hlavní předností No Frost ledniček je totiž to, že nenamrzají. Uložené potraviny v nich nejsou na rozdíl od klasických ledniček chlazené vlhkým vzduchem, ale pomocí cirkulace suchého vzduchu. Nemusíte se ale bát, že by vaše potraviny oschly. Stačí je uložit do krabiček nebo zabalit do fresh fólie a je vystaráno. Nenechte se odradit ani jejich lehce vyšší cenou způsobenou složitějším systémem chlazení. Tahle investice se vám brzy vrátí v podobě výrazné úspory elektřiny. A to vše bez zdlouhavého odmrazování. 

 

Úspora peněz i maximální čerstvost díky systému No Frost

Beznámrazových ledniček existuje samozřejmě spousta druhů. Je tedy jen na vás, čemu dáte při výběru přednost. Kromě No Frost ledniček klasického vzhledu s dolním a horním mrazákem u nás seženete i chladničky v luxusnějším provedení. Vaříte rádi čerstvou zeleninu nebo ryby? Pak se určitě mrkněte na některý z modelů s tzv. nulovou zónou, která se postará o maximální čerstvost rychle se kazících potravin. Neumíte představit svůj večer bez dobře vychlazeného piva nebo vína? Projděte si chladničky s držákem na lahve. Co se hodí ale vždycky, je prodloužená záruka. Za tyhle modely ručíme dokonce celých 5 let.

 

Čerstvost ničím nenahradíte

 

Nejlepší beznámrazové ledničky jste vybrali a ohodnotili vy

I když si na Spořílku můžete vybrat z mnoha No Frost chladniček, tyhle 3 díky vašemu hodnocení zvítězily.

 

 

 

Ať jí to v kuchyni sluší

No Frost lednička není jen skvělý pomocník, ale jelikož patří do vyšší třídy chladniček, výrobci si dávají záležet i na designu. Mrkněte třeba na luxusní nerezové provedení.

Lednice je i designový doplněk

Jan Vašek

Autor: Petr Kembický
petr@sporilek.cz
Facebook Spořílek.czInstagram Spořílek.czTwitter Spořílek.czYoutube Spořílek.czGoogle Plus Spořílek.cz

Pro Spořílka nakupuju zboží, které pečlivě vybírám a mnohdy také sám osobně zkouším, abych vám mohl nabídnout jen to nejlepší. Specializuji se na velkou bílou techniku jako jsou ledničky, pračky, myčky a sušičky a jsem autorem několika článků "Jak vybrat správný spotřebič".