461 100 150 Po–Pá 9.00–16.00 zavolejte mi

Test adviser

aktualizováno: 15. 5. 2024 Katka Vodová

Pračka je již samozřejmostí každé domácnosti. Šetří čas, a když si vyberete dobře, tak vám ušetří také peníze. Já vám v 6 krocích poradím, čím se při výběru pračky řídit.

 

Proč si pořídit sušičku?

1. Zbavíte se žehlení

Kdo má rád žehlení? Snad nikdo. Je nezábavné a zabere spoustu času. Zvláště, když máte malé děti, nebo chodíte ztrhaní z práce. Sušička prádlo načechrá a tkanina je jemnější. To ocení zejména alergik s citlivou pokožkou. Navíc sušička sama pozná, kdy je prádlo suché, nepřeschne jako na šňůře a vy ho pak nemusíte žehličkou napařovat. Běžné oblečení jako trička, mikiny, džíny nebo dětské prádlo, nemusíte žehlit vůbec, snad jen těch pár košil.

2. Čas věnujte rodině

Spočítali jste si někdy, kolik času zabere vyndat prádlo z pračky, donést na šňůru, zakolíčkovat a zase sebrat? Zvláště když nestíháte, přijdete unavení z práce, nebo se celý den staráte o malé děti. Se sušičkou prádlo vyndáte za 1–2 hodiny suché, většinu nemusíte ani žehlit a jde to rovnou do skříně.

3. Konec načichlému oblečení

Na balkoně nebo před domem mnohdy prádlo načichne zápachem z komínů a smogem. To se vám u sušičky nestane. Navíc můžete přidat vůni a čerstvě usušená halenka nebo dětské dupačky budou vonět třeba jako rozkvetlá louka – ne jako sousedův komín.

4. Zlikvidujete alergeny

Vysoká teplota zničí živé alergeny a filtr zachytí prachové částice. Prádlo vyndáte se sušičky měkké (ne jako ze šňůry) a nebude dráždit vaši pokožku. Alergikům se bude lépe spát a máte-li doma děti, dopřejete jim kvalitní a hygienické prostředí.

5. Žádné chlupy na oblečení

Chlupy vašeho čtyřnohého miláčka už vás trápit nebudou. Nezůstanou na košili, vše zachytí filtr.

 

A co pokračování?

Pokud toužíte po sučičce a chcete vědět vše, co pomůže při jejím výběru a usnadní rozhodování, máme pro vás připravenou elektronickou knihu - rádce Jak vybrat sušičku prádla“. V něm najdete důležitá fakta o spotřebě, principu fungování i speciálních funkcích.

Ptáte se, proč nemáme celého rádce k vidění už zde? Protože byl napsán s maximální péčí a chceme ho poslat jen tomu, kdo o to vážně stojí. Zbylé 2/3 rad stále čekají, tak se nespalte při výběru. Stačí vyplnit e-mail a rádce v plném znění je váš.

Nebojte se. Nejedná se o spam. Opravdu vám pošleme pouze knihu v pdf.

 

Nejlepší sušičky jste vybrali a ohodnotili vy

Vybírat můžete z mnoha sušiček, ale vy si pokaždé nějaké oblíbíte. Tyto 3 díky vašemu hodnocení zvítězily.

Stupně vítězů

 • AEG T 75370AH3

  AEG T 75370AH3
  12 307 Kč
  Dostupnost na dotaz

  3 hodnocení Kondenzační sušička prádla AEG s tepelným čerpadlem, senzorovým sušením a šetrným pracím bubnem. Energetick...

 • Hotpoint Ariston TCD 83B 6H/Z

  Hotpoint Ariston TCD 83B 6H/Z
  10 392 Kč
  Dostupnost na dotaz

  1 hodnocení Kondenzační sušička Hotpoint Ariston v bílém provedení. Kapacita 8 kg prádla, LCD displej. Časovač odložené...

 • Beko DPU 8360 X

  Beko DPU 8360 X
  10 139 Kč
  Dostupnost na dotaz

  16 hodnocení Kondenzační sušička s tepelným čerpadlem a náplní až 8 kg v energetické třídě A+. Můžete si vybrat z 16 pro...

Katka Vodová

Autorka: Katka Vodová
katka@sporilek.cz
Facebook Spořílek.czTwitter Spořílek.czYoutube Spořílek.czGoogle Plus Spořílek.cz

Jsem zatím stále školou povinná, do Magazínu tak přispívám pouze ve svém volném čase. Zjistila jsem, že spoustě lidí dělá problémy výběr elektro spotřebičů, snažím se proto pro ně psát přehledné rádce, kteří výběr usnadní. Občas také přidám článek s tipy do domácnosti.