Spořílek.cz v rámci poskytování služeb využívá cookies. Použitím stránek s tím souhlasíte. Zakázat je můžete v nastavení prohlížeče, budete pak ale omezeni v některých funkcích. Více informací.

461 100 150 Po–Pá 9.00–16.00

Jak vás mobilní klimatizace zbaví horkého vzduchu?

11. 7. 2016 Kristýna Kopecká

Kvalitní mobilní klimatizaceTeplejší léta nás nutí přemýšlet nad koupí klimatizace. Složité nástěnné klimatizační systémy nejsou pro každého a obyčejný větrák zařídí leda horký vánek. Jako nejlepší řešení se jeví mobilní klimatizace. Kam a jak ale vlastně odvádí horký vzduch?

 

Mobilní klimatizace má své plusy i mínusy

Jaké jsou hlavní výhody mobilních klimatizací?

Zapojení mobilní klimatizaceNejdříve se mrkneme na ty plusy. Těmi je především cena, která je oproti nástěnným klimatizacím mnohem příznivější - za mobilní ochlazovač domácnosti utratíte klidně o 2/3 méně. Pokud potřebujete chladit jen v těch nejteplejších dnech v roce, mobilní varianta je jistě výhodnějším řešením. 

Druhý velký plus vychází z názvu - je jím MOBILITA. Tu ocení především ti, kteří v létě pendlují mezi bytem nebo domkem a chalupou. Klimatizace můžete totiž převážet s sebou a mít tak příjemný chládek přesně tam, kde se zrovna nacházíte. To samé platí o přesouvání mezi pokoji. Přes den můžete klimatizovat obývací pokoj, na noc klimatizace zapnout v ložnici a není problém ani zchlazení v kuchyni při vaření.

 

A co mínusy? I ty lze zredukovat na minimum!

Mobilní klimatizace mají i přes své nesporné výhody jedno malé mínus. Tím je problém, co s horkým vzduchem, který klimatizace vypouští? Hodně lidí si myslelo, že mobilní klimatizace je mašinka, která nasaje horký vzduch, který zázračně ochladí a vyfukuje jen studený vzduch. Bohužel to takhle snadné není.

Vývod klimatizaceSoučástí mobilní klimatizace je hadice a výfuk, kterým se horký vzduch odvádí. Tato hadice by měla vést z bytu ven, což ale není vždycky úplně jednoduché. Málokomu se totiž chce probourávat díra do zdi - protože co s takovou dírou v zimě? Druhou možností je pak vyvést hadici z okna. Jenže… Při otevřeném okně klimatizace nebude fungovat zrovna ideálně - z venku se do bytu bude totiž neustále dostávat horký vzduch, takže k ochlazení vlastně nedojde. 

Co tedy s tím? Řešení je naštěstí snadné. S každou lepší mobilní klimatizací už automaticky získáváte příslušenství - těsnící vložku do okna, kterou nasadíte mezi křídlo okna a jeho rám, čímž se brání přístupu horkého vzduchu zvenku do interiéru. Tato těsnící vložka je nastavitelná, padne tedy do různých typů oken. V sobě má pak otvor, do kterého přesně pasuje hadice s výfukem. K upevnění vložky se pak používají speciální přísavky, které také bývají součástí balení. 

Efektivnímu používání mobilní klimatizace tak už nic nebude bránit!

 

 

Za kolik se dá mobilní klimatizace sehnat?

 

 

Zajímá vás o mobilních klimatizacích něco dalšího, co jste se v článku nedozvěděli? Ptejte se!

 

Kristýna Kopecká

Autorka: Kristýna Kopecká
kristyna@sporilek.cz
Facebook Spořílek.czTwitter Spořílek.czYoutube Spořílek.czGoogle Plus Spořílek.cz

Chcete novou dávku inspirace? Jsem tu pro vás. Mezi moje zájmy patří cestování a s tím spojené focení, sport a také jídlo včetně jeho vaření a pečení. Jistě vás proto nepřekvapí, že se spousta mých článků bude točit okolo kuchyně.

Kategorie článku