461 100 150 Po–Pá 9.00–16.00 zavolejte mi

Melitta

Melitta 250x200

Výrobky od značky Melitta můžete nalézt v těchto kategoriích:

Melitta — výrobky ze všech kategorií

Melitta

Melitta – to je požitek z dobré kávy!

Historie společnosti Melitta se začala psát v roce 1908 v německých Drážďanech, kde si paní Melitta Bentz nechala patentovat první papírový filtr pro přípravu kávy, připravený ze savého papíru jejích dětí. Nový snadný způsob přípravy tohoto oblíbeného nápoje začal rychle získávat na oblibě a společnost Melitta se začala rychle rozrůstat.

Původní drážďanský závod přestal velmi rychle stačit rostoucím prodejům a proto se Melitta před válkou přestěhovala do severoněmeckého Mindenu, kde má centrálu i nyní. V roce 1965 přidala společnost do svého sortimentu elektrické přístroje pro přípravu filtrované kávy, pomocí kterých šlo připravit během 6 minut 8 šálků kvalitní kávy. V té době se jednalo o nejrychlejší možnost přípravy kávy bez sedliny. Později byl sortiment rozšířen také o rychlovarné konvice a další produkty, spojené s přípravou nápojů a pokrmů. Melitta praží také vlastní kávu, prodávanou zejména na německém trhu a vyvíjí a prodává i profesionální kávovary určené pro restaurace a kavárny. Společnost má zastoupení nebo distributory na všech kontinentech a zaměstnává přes 3300 lidí.

S příchodem plně automatických kávovarů do domácností společnost Melitta využila své dlouholeté zkušenosti s přípravou kávy a dnes nabízí pod značkou Caffeo kvalitní přístroje splňující nároky širokého spektra milovníků kávy. Svými jedinečnými funkcemi, např. přepínatelným zásobníkem na dva druhy kávy nebo parně-elektrickým šlehačem mléka Perfect Cappuccino u modelů Lounge a Bistro, si její přístroje rychle získávají své příznivce. Melitta – to je požitek z dokonalé kávy.