461 100 150 Po–Pá 9.00–16.00 zavolejte mi

Nescafé

Nescafe 250x200

Výrobky od značky Nescafé můžete nalézt v těchto kategoriích:

Nescafé — výrobky ze všech kategorií

Nescafé

Jediným konkurentem bohaté chuti kávy NESCAFÉ je její bohatá historie. NESCAFÉ patří mezi strategické značky v portfoliu společnosti Nestlé.

Opírá se o tradici sahající do 30. let 20. století, kdy se představitelé kávového institutu obrátili na tehdejšího předsedu správní rady Nestlé Louise Dappla se žádostí, zda by výzkumné týmy Nestlé mohly vyvinout dehydrovanou kávu v kostkách, která by byla schopna udržet chuť i aroma kávy a být rozpustná v horké vodě. Louis Dapples zadal laboratořím Nestlé výzkumný úkol, který se po několika letech podařilo vyřešit na jaře roku 1937 týmu v čele s „kávovým guru“ Maxem Morgenthalerem. Reklama na 1 rozpustné NESCAFÉ Podařilo se zajistit zachování aroma i rozpustnost – výrobek nakonec spatřil světlo světla nikoli jako kostka, ale jako prášek, který si mohl spotřebitel smíchat s vodou v poměru podle vlastní volby. Nový produkt dostal jméno NESCAFÉ. Je to kombinace slov Nestlé a café. NESCAFÉ se poprvé prezentovalo 1. dubna 1938 ve Švýcarsku. V roce 1939 byla zahájena výroba NESCAFÉ také ve Francii, Británii a USA. V 50. letech se káva stala populární mezi mladými lidmi, kteří se potkávali v kavárnách, aby si mohli poslechnout rock’n’roll.

Díky neustálému technologickému vývoji společnost v 60. letech představila svůj prémiový produkt NESCAFÉ Gold, vyrobený metodou vymražování, a v 90. letech tuto technologii ještě vylepšila o proces, který zachová maximální množství aroma.

Dnes NESCAFÉ nabízí různé druhy káv, které uspokojí různé nároky na chuť.