Spořílek.cz v rámci poskytování služeb využívá cookies. Použitím stránek s tím souhlasíte. Zakázat je můžete v nastavení prohlížeče, budete pak ale omezeni v některých funkcích. Více informací.

461 100 150 Po–Pá 9.00–16.00

AKTUÁLNĚ: Spořílek.cz funguje s drobnými omezeními. Spustili jsme bezkontantní doručování. V provozu je i naše výdejna v Hlinsku.
více info

Články z kategorie Velké domácí spotřebiče: chladničky, pračky, myčky, sporáky, sušičky a digestoře

Zobrazit produkty z kategorie Velké domácí spotřebiče: chladničky, pračky, myčky, sporáky, sušičky a digestoře

Jak se zbavit námrazy v lednici jednou provždy?

aktualizováno: 30. 3. 2020 Petr Kembický

Jak se zbavit námrazyTohle známe asi všichni. V mrazáku je vrstva námrazy a šuplíky ani nejdou zasunout. Děsí vás představa celého dne zabitého odmrazováním a uklízením následné spouště? Navíc ještě vymyslet, co se zásobami. S tím vším může být jednou provždy konec.

 
Přečíst článek

Infografika: Jaká lednička je ta pravá?

aktualizováno: 29. 3. 2020 Katka Vodová

jak vybrat lednickuLednička (nebo-li chladnička) je ikonou každé kuchyně a pro mnohé její nejoblíbenější část. Každému vyhovuje něco jiného, a proto byste ji měli vybírat přesně podle vašich potřeb. Jednotlivé typy ledniček najdete v nové přehledné infografice.

Přečíst článek

Pračky a jejich prací programy - znáte je?

aktualizováno: 25. 3. 2020 Katka Vodová

Jaké prací programyDávno pryč jsou doby, kdy pračky disponovaly sotva 3 programy, mezi které patřilo praní, vyvářka a když se moc zadařilo, tak i ždímání. Dnešní pračky jsou opatřeny tolika čudlíky a kolečky, že by se s nimi snad dal řídit letový provoz nad celou Evropou.

Přečíst článek

Infografika: Jaké jsou výhody sušičky na prádlo?

aktualizováno: 28. 3. 2020 Katka Vodová

susicky na pradloSušička prádla je skvělý pomocník, ale víte o všech jejich výhodách? To se dozvíte v naší nové infografice.

Přečíst článek

Víte, jak správně uchovávat potraviny v ledničce?

aktualizováno: 27. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Uspořádání jídla v ledniciMít pořádek v lednici se opravdu vyplatí. Chaos v lednici není pouze kosmetická vada, nesprávným skladováním může dojít i ke znehodnocení potravin a nebezpečnému bujení plísní či bakterií. A ty ve své lednici rozhodně nikdo nechce.

Přečíst článek

Infografika: Opravdové výhody myčky na nádobí

aktualizováno: 20. 3. 2020 Katka Vodová

jak vybrat myčku

Myčka je nenahraditelný pomocník v domácnosti.
Ale věděli jste, že konec ručního mytí a ušetření času jsou jen jedny z mála výhod, které myčka do vašeho života přináší?
Podívejme se i na ty další.
Přečíst článek

Jak co nejlépe využívat myčku na nádobí

aktualizováno: 23. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Věděli jste, že vynálezce první motorově poháněné myčky na nádobí byla žena? Josephine Cochranovou už nebavilo neustále mytí nádobí po večírcích. 

A ačkoliv se řídila mottem, že pokud člověk chce udělat něco správně, měl by to udělat sám, u mytí nádobí jí to přišlo jako ztráta času.  

Přečíst článek

13 klišé o sušení prádla

aktualizováno: 28. 3. 2020 Katka Vodová

mýty o praníJedna paní povídala, že sušička na prádlo…“ Tak tahle ne!

Pojďme se podívat, co je na těch otřepaných frázích o sušení prádla pravdy, co je omyl a co zase mýtus

Přečíst článek

Infografika: 4 výhody No Frost ledniček

aktualizováno: 23. 3. 2020 Katka Vodová

no frost ledničkyZnáte všechny výhody ledničky s beznámrazovým systémem?

Dozvíte se v naší nové infografice.

Přečíst článek

Infografika: Udělejte si pořádek v lednici

aktualizováno: 28. 3. 2020 Katka Vodová

I lednička má svou filozofii a ne nadarmo má nějaké uspořádání.

Při dodržování těchto jednoduchých pravidel předejdete zkaženým potravinám a prolínání vůní a pachů. No a samozřejme si v ledničce udržíte pořádek.

Přečíst článek

Myčka – nenahraditelný pomocník v domácnosti

aktualizováno: 27. 3. 2020 Katka Vodová

Myčka nádobí nenahraditelný pomocníkDomácí myčky nádobí nás provázejí životem už pěknou řádku let a hodně nám ho usnadňují. Přesto ji některé rodiny nikdy ani nevyzkoušely, v jiných domácnostech zase mohou figurovat první modely myček, které už nejsou tolik efektivní, a větší radost by nám dělal některý z nových typů.

Přečíst článek

Infografika: Vrchem nebo předem plněná pračka?

aktualizováno: 24. 3. 2020 Katka Vodová

Kterou pračku?Nekonečný boj mezi "vrchovkou" a předem plněnou pračku. Která je lepší? Podívali jsme se na to detailněji a vykreslili z toho rovnou infografiku.

Přečíst článek

Jak vyprat v 10 krocích

aktualizováno: 31. 3. 2020 Katka Vodová

Podle tohoto jednoduchého receptu rychle vypere i začátečník. A zkušené maminky objeví vychytávky, které jim ušetří čas.

Přečíst článek

Jak používat sušičku na prádlo

aktualizováno: 23. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Jak používat sušičku prádlaSušička na prádlo je v dnešní době neocenitelný domácí pomocník, a to ať už jste maminka na mateřské dovolené nebo vytížený podnikatel. Hlavní benefity jsou ušetřená práce a čas, kterého nemá nikdo nazbyt.

Přečíst článek

Nejsem tak bohatý, abych si mohl pořídit levnou sušičku!

aktualizováno: 22. 3. 2020 Katka Vodová

Kolik stojí úsporná sušičkaNejvětší chybou při výběru sušičky je to, že si pořídíte nějakou velmi levnou. Vím, že se tomu těžko odolává. Hned vám ale řeknu, proč vám levná sušička spíše bere, než dává. Z nízké investice se totiž postupem času stane noční můra.

Přečíst článek

Zjednodušte si péči o prádlo. Hned teď!

aktualizováno: 20. 3. 2020 Katka Vodová

Kdo se vyžívá ve věšení prádla na sušák a nekonečnému žehlení, ať zvedne ruku. Tyhle domácí práce (ostatně jako skoro všechny) nepatří k těm oblíbeným a málokomu dělají radost. Víme, jak se jich nadobro zbavíte!

Přečíst článek

Americká lednička: luxus pro vyvolené. Pravda nebo mýtus?

aktualizováno: 19. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Cena amerických ledniček - pravda nebo mýtusTaké máte zažitou představu, že americká lednice je luxus, který si zdaleka nemůže dovolit každý? A i když pokaždé, kdy ji zahlédnete v oblíbeném seriálu, toužebně vzdycháte, nikdy jste nezjišťovali, jak se to s ní vlastně má a za kolik se dá pořídit?

Přečíst článek

Jak se zbavit zvířecích chlupů?

aktualizováno: 28. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Jak se zbavit chlupů ze zvířatMáte už dost toho, že každý kousek oblečení je od chlupů a ostatní vás na to pořád upozorňují? Děsíte se toho, že vaši hosti ve večeři najdou chlup? A aby toho nebylo málo, budou odcházet tak zachlupacení, až vám bude hanba? Vyhlaste chlupům válku!

Přečíst článek

Proč mít ledničku s nulovou zónou?

aktualizováno: 1. 4. 2020 Katka Vodová

Čerstvé potravinyMožná jste už o pojmu nulová zóna slyšeli, možná taky ne. Určitě se ale vyplatí dozvědět se o něm víc, protože budoucnost skladování potravin půjde s nulovou zónou, jinak zvanou také vitafresh, biofresh či perfektfresh, ruku v ruce.

Přečíst článek

Zvu vás na návštěvu do mé kuchyně

aktualizováno: 30. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Jak sestavit novou kuchyniRáda bych vám ukázala trochu z toho, jak bydlím. Konkrétně jsem nafotila a natočila kuchyň, kterou mám vybavenou vestavnými spotřebiči. Přijde mi elegantní, když spotřebiče do kuchyně hezky zapadnou a celý styl je pak jednotný.

Přečíst článek

Chcete, aby pro děti byl váš domov bezpečné místo?

aktualizováno: 23. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Bezpečná domácnost pro děti"Nešahej na to! Nemačkej ten čudlík! Běž od toho dál! Bacha, pálí to! To není na hraní!” Jsou vám tyto fráze povědomé?

Pro děti, které jsou zvědavé a nezkušené, je svět nás dospělých plný nebezpečných nástrah. Jak z domova udělat bezpečnější místo?

Přečíst článek

Vyzbrojte se božími dresingy. Grilovačky se blíží!

aktualizováno: 27. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Dresingy na grilováníNemůžete se už dočkat, až zase vytáhnete gril, pozvete všechny kamarády a rodinu a uděláte si parádní jídlo? Nejste v tom sami, mám to úplně stejně. Abych si zkrátila čekání, testovala jsem různé recepty na dresingy a o ty nej se s vámi teď podělím.

Přečíst článek

Co nachystat koledníkům? Upečte velikonoční makronky

aktualizováno: 24. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Recept na makronkyVelikonoce pomalu klepou na dveře a to znamená jediné - je potřeba nachystat nadílku. Pokud rádi koledníky odměňujete kromě vajíček také sladkým, upečte velikonoční makronky. Neznám nikoho, kdo jim odolá a jejich příprava není tak těžká, jak se říká.

Přečíst článek

Víte, jaká evropská značka vyrábí elektro přes 70 let?

aktualizováno: 23. 3. 2020 Katka Vodová

Domácí spotřebiče CandyJe to značka, která ví, jak na to. Její pračky perou na 20°C stejně dobře jako jiné při 40. Lednice mají nulovou zónu, která potraviny drží čerstvé dlouhé dny. Pozadu nejsou ani myčky, ty jsou tak velké a flexibilní, že v klidu umyjí i pizza talíře.

Přečíst článek

Infografika: 7 triků, jak mít prádlo jako ze škatulky

aktualizováno: 19. 3. 2020 Katka Vodová

Tipy na praní a sušení prádlaPovažujete se za mistry v praní a sušení prádla? Možná vás ale i přesto překvapí tipy jako jsou džíny v mrazáku, čištění pomocí pěny na holení nebo že se i k praní používá ocet.

Přečíst článek

Česká legenda Remoska: historie, použití i recepty

aktualizováno: 22. 3. 2020 Katka Vodová

Máte rádi osvědčené produktu s dlouhou tradicí, navíc vyráběné u nás v Čechách? Pokud ano, Remoska se vám bude líbit. Je to ryze česká multifunkční mísa, která zaujme svou historií, jednoduchostí použití a hlavně výbornou chutí připravených pokrmů.

Přečíst článek

Test 3 nejoblíbenějších sušiček zimy 2015/2016

aktualizováno: 27. 3. 2020 Katka Vodová

Rádi máme přehled o tom, co prodáváme. Rozhodli jsme se proto udělat test momentálně nejoblíbenějších sušiček z naší nabídky a zjistit, co od nich můžete očekávat. Nechybí ani přehledné porovnání spotřeby a speciálních programů.

Přečíst článek

Prožijte dokonalý Štědrý den

aktualizováno: 21. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Chcete, aby na Štědrý den šlapalo vše tak, jak má? Projděte si s námi tento den dopředu. Já už se Vánoc nemůžu dočkat. Netrpělivě odpočítávám čas a přemýšlím, čím mě letos Ježíšek překvapí. A i když Vánoce nikdy neproběhnout úplně podle plánu, protože je vždy naruší nějaká neočekávaná situace, jednoduše je miluji.

Přečíst článek

Vánoční hodování: rodina, spoustu jídla a zábava

aktualizováno: 22. 3. 2020 Katka Vodová

Kromě dárků je symbolem Vánoc ještě jedna věc. Je to jídlo. A to nemluvím jen o vánočním cukroví a tradiční vánoční večeři. Během svátků se lidé mnohem více setkávají a na každé setkání je připravován nespočet pokrmů a nápojů, protože kdy jindy si připít na zdraví, než nyní?

Přečíst článek

Co by to bylo za Vánoce bez svařeného vína?

aktualizováno: 23. 3. 2020 Kristýna Kopecká

S tím, jak klesá teplota na teploměru, roste spotřeba horkých nápojů. Udělala jsem takový menší průzkum, abych zjistila, co všechno se může použít pro přípravu svařáku. Našla jsem spoustu inspirativních receptů a vybrala z nich to nejlepší.

Přečíst článek

Předvánoční úklid levou zadní

aktualizováno: 19. 3. 2020 Kristýna Kopecká

První rada pro vánoční úklid zní: hlavně se zbytečně nestresovat, krásné Vánoce můžete mít, i když nebude každý koutek vašeho bytu svítit čistotou na dálku.

Přečíst článek

Mikulášské pečení: andělské a čertovské cupcakes

aktualizováno: 1. 4. 2020 Kristýna Kopecká

Každá příležitost, kdy se sejde rodina a přátelé, by se měla využít. Svátek svatého Mikuláše není výjimkou. Pokud navíc máte v okolí malé děti, jeho slavení je přímo nutnost. Pokud nějakou sešlost na tento víkend také plánujete, možná se vám bude hodit recept na tématické občerstvení, díky kterému budete hvězda večeru.

Přečíst článek

Nové nádobí = nové možnosti

aktualizováno: 30. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Nové nádobí do kuchyněZnáte to. Každý den, od časného rána, musíte myslet na přípravu jídla pro celou rodinu. Manželovi je potřeba připravit do práce zdravou svačinu, děti zase potřebují snídani k nastartování dne a ani je bez svačiny z domů vyslat nemůžete. Na vše potřebujete nádobí, nože, misky, lahve na pití...

Přečíst článek

Listopadová pohoda ve znamení dýňových lahůdek

aktualizováno: 29. 3. 2020 Kristýna Kopecká

Dýňová polévkaPodzimní večery úplně lákají k domácí pohodě, nejlépe zpříjemněné dobrým jídlem a pitím. V chladnějším počasí, které k listopadu patří, lze jedině doporučit horké kořeněné speciality.

Přečíst článek

Maminky s dětmi, zbystřete! 5 problémů, které vám se sušičkou odpadnou

aktualizováno: 25. 3. 2020 Katka Vodová

Malé děti jsou radost, ale i velká starost. S domácími pomocníky si to ale můžete o dost ulehčit. Bez pračky (a dnes už i myčky) si život určitě nedokážete představit. Ale co taková sušička? Víte, kolik času, dřiny, energie a starostí vám ušetří? Věnujte se dětem, nebuďte otrokyní hromad s prádlem.

Přečíst článek

Není mrazák jako mrazák

aktualizováno: 2. 4. 2020 Katka Vodová

jak vybrat mrazákSnad každý má mrazák doma. Každý ví, jak vypadá a k čemu slouží. Ale ne každý si s výběrem toho nového ví tady. V tomto článku se podíváme na to, čeho byste se měli držet, abyste při pořizování nové mrazničky nešlápli vedle.

Přečíst článek

10 výhod amerických ledniček - znáte je všechny?

aktualizováno: 19. 3. 2020 Katka Vodová

americka ledniceJaké výhody s sebou přináší americká lednice?

My jsme jich pro vás sepsali rovnou 10.

Přečíst článek

Předvánoční úklid zvládnete s praktickými pomocníky raz, dva

aktualizováno: 21. 3. 2020 Katka Vodová

Vánoce nás čekají zhruba za měsíc. Z tohoto důvodu většinu zástupkyň něžného pohlaví zachvátil pocit marnosti, paniky a časového presu.

 

Přečíst článek

Nejlepší chladničky nikdy nenamrzají

aktualizováno: 22. 3. 2020 Katka Vodová

Chladničky s technologií No Frost nikdy nenamrzají. Vaše potraviny jsou díky tomu uskladněné v hygienickém a čistém prostředí a jsou vždy snadno přístupné. Údržba chladničky je oproti klasickým modelům jednodušší, odpadá nutnost pracného odmrazování.

Přečíst článek

Ariston Aqualtis – Vítejte u praček budoucnosti

aktualizováno: 24. 3. 2020

Za naprosto nezaměnitelný lze bez nadsázky považovat styl nové řady praček s názvem Hotpoint Ariston Aqualtis.

Přečíst článek

Výběr vhodné pračky

aktualizováno: 19. 3. 2020

Pračka je nepostradatelným pomocníkem v každé domácnosti. My vám s výběrem poradíme.

Přečíst článek

LG Direct Drive

aktualizováno: 29. 3. 2020

Direct Drive pohání pračky LG. Čím je tak výjimečný? Zjistěte více o revoluční technologii motorů praček značky LG.

Přečíst článek

Jak vybírat chladničky, ledničky a mrazničky (mrazáky)?

aktualizováno: 1. 4. 2020

V tomto článku se dozvíte, které parametry Vám mohou pomoci s výběrem té správné chladničky pro Vaši domácnost.

Přečíst článek

Americké chladničky

aktualizováno: 29. 3. 2020 Katka Vodová

Tou největší vymožeností v kategorii domácích spotřebičů jsou dnes bezesporu americké chladničky. A proč?

Přečíst článek

Systém NO FROST – Vyplatí se?

aktualizováno: 29. 3. 2020 Katka Vodová

Mít chladničku nebo mrazák, které musíte čas od času celé vyprázdnit a vysekat z nich led, je při nejmenším nešikovné. S beznámrazovým systémem vás toto trápit nebude.

Přečíst článek

Proč si pořídit myčku nádobí?

aktualizováno: 29. 3. 2020

Myčka by dnes už neměla chybět v žádné domácnosti. Je to skvělý pomocník, co vám ušetří mnoho času a energie.

Přečíst článek